Endometrium leczenie jest niezwykle trudne i nie ma 100% metody, która raz na zawsze pozbawi kobiet tych niezwykle uciążliwych objawów, jakie towarzyszą tej chorobie. Co więcej, nawet endometrioza lekarze specjaliści mają niekiedy problemy z rozpoznaniem choroby, ponieważ jej objawy nie są jednoznaczne, zależą od wielu czynników.
Endometrioza jak leczyć?
Tak jak wspomniano, główne problemy związane z rozpoznaniem endometriozy związane są z jej niejednoznacznymi objawami. W niektórych przypadkach może bowiem się zdarzyć, że kobiety, które nigdy wcześniej nie narzekały na bolesne miesiączki, mają już zaawansowaną postać choroby. Z kolei te kobiety, które podczas okresu niemalże mdlały z bólu, są zupełnie zdrowe. Te niejednoznaczne objawy, które mogą być tak różne u różnych kobiet, często mylone są z innymi, mniej poważnymi chorobami. I z tego też powodu, endometrium leczenie jest bardzo często diagnozowana zupełnie przypadkowo, w momencie, kiedy nikt jej nie podejrzewa, np. podczas leczenia operacyjnego innych schorzeń. Stąd tez obserwowanie swojego organizmu, a także konsultacja z dobrymi lekarzami specjalistami sprawi, że choroba może być wcześniej wykryta.
Endometrioza jak leczyć, by uniknąć bezpłodności?
Niestety, ale w większości przypadków, bezpłodność to jeden z najczęściej pojawiających się objawów endometriozy, która znajduje się w jajowodach. Tu jednak należy mieć na uwadze, że nie zawsze każda kobieta, która już choruje na endometriozę, ma problemy z zajściem w ciążę. Na bezpłodność najbardziej narażone są te kobiety, u których choroba zaatakowała jajniki i jajowody, tym samym powodując powstanie niebezpiecznych zrostów. Dlaczego zrosty są tak niebezpieczne? Endometrioza lekarze specjaliści zawsze zwracają uwagę na fakt, że endometrioza obecna w jajnikach i jajowodach powoduje, że zamknięta jest droga dla komórki jajowej od jajnika przez lejek jajowodu, aż do tzw. bańki, gdzie zwykle dochodzi do spotkania się z plemnikiem i późniejszego zapłodnienia. W przypadku zdiagnozowania endometriozy w tych odcinkach lekarze zwykle zalecają jak najszybsze staranie się o dziecko, ponieważ zrosty mogą się powiększać wraz z postępem choroby. W wielu tez przypadkach wszystkie objawy endometriozy ulegają znacznemu osłabieniu po zajściu w ciąże, zaś całkowicie znikają podczas okresu przekwitania.