Skip to content Skip to footer

Filtrowanie i uzdatnianie wody dobre dla zdrowia i kondycji urządzeń

Coraz większe zużycie wody przez człowieka i będące tego efektem rosnące na nią zapotrzebowanie powoduje, że coraz częściej woda użytkowa, w tym woda pitna, jest pozyskiwana ze źródeł, w których jest ona niskiej jakości. Chodzi oczywiście o źródła w znaczeniu rzeka lub akwen, a nie o źródło w znaczeniu dosłownym. Tam, gdzie woda pochodzi właśnie z takich zbiorników wodnych, jej uzdatnianie jest niezbędne, aby nie tyle nie szkodziła zdrowiu, ile wręcz w ogóle nadawała się do spożycia. Szczególnie duży problem mają mieszkańcy dużych miast, takich jak choćby Warszawa.

Zmiękczanie wody w Warszawie jest koniecznością

Mieszkańcy Warszawy piją wodę pochodzącą z Wisły oraz pobliskich zbiorników wodnych. Każdy chyba świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że woda w takich miejscach jest często niskiej jakości. Aby nadawała się ona do jakiegokolwiek użytku, szczególnie do picia, niezbędne jest jej uzdatnienie. Dlatego filtrowanie i zmiękczanie wody w Warszawie jest koniecznością. W pierwszej kolejności robią to oczywiście zakłady wodociągowe. Dzięki temu poprawia się jej jakość, a przede wszystkim smak. Jednak oczyszczona w taki sposób woda zazwyczaj zawiera związki chloru mające zapobiegać rozwijaniu się w niej bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów. W efekcie należy też stosować uzdatniacze iw filtry do wody również w domach i mieszkaniach.

Filtry do wody niezbędne w każdym domu

W największych aglomeracjach, a Warszawa jest w Polsce największą, poprawianie jakości wody jest niezbędne. Dziś jest to już możliwe bez najmniejszych problemów. W sklepach kupić można rozmaite filtry do wody o różnym przeznaczeniu. Można je dopasować zarówno do jakości wody, jak i ilości jej zużycia. Gdy woda ma lekki posmak chloru wystarczyć mogą filtry dzbankowe, które stosuje się do wody pitnej. Gdy woda jest gorszej jakości, wówczas można zastosować filtry nakręcane na kran, aby filtrować również wodę do gotowania czy mycia. Najbardziej zaawansowane rodzaje filtrów to wody, to zestawy do zamontowania na instalacji wodnej, które mogą oczyszczać wodę dla całego gospodarstwa lub tylko dla konkretnych obszarów.

Po co stosować uzdatnianie wody?

Oczywiste jest, że głównym powodem stosowania uzdatniania wody jest pozbycie się jej brzydkiego smaku i zapachu spowodowanego stosowaniem chloru. A chlorowana i o wysokiej twardości woda może powodować również zaburzenia gastryczne oraz uczulenia. Uzdatnianie wody ma również pozytywny wpływ na żywotność sprzętów używających wody, czyli czajników, ekspresów do kawy, pralek czy zmywarek. Zmiękczona i uzdatniona woda wydłuża ich żywotność oraz zapobiega osadzaniu kamienia, co z kolei może być przyczyną szybszego zużywania części oraz usterek.

Źródło: http://ewoda.pl/