Skip to content Skip to footer

Impreza bez alkoholu

Kiedy słyszymy hasło „impreza” to niestety kolejne to od razu „alkohol”. W końcu zazwyczaj przecież po to idziemy na imprezę – aby odpocząć od rzeczywistości, napić się i pogadać ze znajomymi, może trochę potańczyć. Czasem jednakże nie każdy może albo chce pić alkohol… Ostatnio zatem coraz modniejsze robią się imprezy bezalkoholowe.

Bez alkoholu na imprezie – dla kogo taka opcja?

Kto zdecydowanie będzie najbardziej szczęśliwy, jeśli na imprezie nie pojawi się alkohol? Na pewno kierowcy – wszystkie osoby, które kogoś zawożą, odwożą albo po prostu nie miały czasu i musiały podjechać samochodem. One w końcu będą mogły się normalnie bawić i nie czuć się trochę odrzuconymi. Poza tym jeśli nie podamy alkoholu to może się okazać, że od razu wejdzie do nas kilka dodatkowych osób np. ci, którzy przyjechali odwieźć naszych gości, ich małżonkowie.

Z braku alkoholu na imprezie ucieszą się także na pewno kobiety w ciąży oraz wszystkie osoby, które muszą brać jakieś leki. Ponadto część osób nie lubi po prostu alkoholu albo nie sięga po niego np. z powodów religijnych. Wszystkie te osoby będą mogły spokojnie się bawić, bez obaw, że zostaną odtrącone.

Drinki bezalkoholowe – hit każdej imprezy

Co jednak możemy podać zamiast alkoholu? Przecież głupio tak po prostu częstować sokiem czy jakimś napojem. Tu z pomocą przychodzą nam drinki bezalkoholowe. Co to jest? Są to napoje bez alkoholu, jednak smakiem i zapachem przypominające najczęściej spotykane drinki. Bez problemu znajdziemy zatem drinki bezalkoholowe o smaku mojito, sex on the beach czy malibu. Czasem także możemy kupić oryginalne połączenia różnych soków.

Właśnie kupić – tylko gdzie? Otóż paradoksalnie znajdują się one praktycznie w każdym sklepie monopolowym. Najczęściej jest tam gdzieś z boku stoisko z drinkami bezalkoholowymi. Oczywiście powinny się one znajdować także w każdym większym supermarkecie a nawet czasem spotkamy je w mniejszych osiedlowych sklepach.

Jak podawać drinki bezalkoholowe?

Drinki te nadają się do picia w takiej formie, w jakiej kupujemy je w sklepie. Oznacza to, że teoretycznie możemy dać naszemu gościowi po prostu puszkę czy butelkę. Taka forma podania nikogo zresztą nie zdziwi, jeśli organizujemy nieoficjalne przyjęcie czy grilla.

Jeśli jednak chcemy nieco ładniej podać takie drinki, to możemy przelać je do szklanek, które wcześniej ciekawie ozdobimy np. cukrową obwódkę. Do tego dodajemy oczywiście lód, słomkę z jakąś ozdóbką i gotowe! Co ważne – takie bezalkoholowe drinki są w pełni bezpieczne dla każdego! Nie powodują żadnych następstw, które zazwyczaj obserwujemy po zwykłych drinkach z alkoholem ani też uczulenia.

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com