Skip to content Skip to footer

Stolik loft – podstawowe informacje

Kiedy idziemy do sklepu nieraz widzimy dość oryginalne produkty oznaczone jako stoliki loft. W jakich wnętrzach się one sprawdzą najlepiej? Co je charakteryzuje? Gdzie i jak można je kupić? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule…

Styl industrialny w mieszkaniu

Zacznijmy jednak od zdefiniowania, kiedy takie stoliki prezentują się zdecydowanie najlepiej. Otóż jest to wówczas, gdy mamy w domu styl industrialny. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim należy o nim wiedzieć to, że jest on inspirowany rewolucją przemysłową i wystrojem dawnych fabryk.

Dlatego też dominują tu beże, brązy, butelkowa zieleń, cegła. Często właśnie zostawiania jest jedna ściana w stanie surowym, stosuje się także prostą wylewkę betonową na podłogę. Do tego dochodzą meble – wykonane z połączenia czarnego metalu z naturalnym drewnem, często zrobione z jakiegoś elementu codziennej pracy fabryki.

Stolik loft – ozdoba, a zarazem stolik

W tym momencie warto nieco omówić te stoliki loft, które tak często widzimy w sklepach. Jak one dokładniej wyglądają? Z czego są skonstruowane? Otóż szczególną popularnością cieszą się stoliki wykonane na kształt prostopadłościanu albo sześcianu mające nóżki z czarnego metalu i naturalny blat.

Często także spotyka się różne stoliki wykonane z materiałów z drugiej ręki. Dlatego też sporym powodzeniem cieszy się stolik loft wykonany z dawnej szpuli. Popularne są również stoliki loft z kosza metalowego z dodatkiem blatu z drewna. Oczywiście spotkamy również stoliki metalowe, przypominające dawne stoliki na dokumenty.

Jak kupić stolik loft?

Przede wszystkim mądrze. Na początek zawsze zastanówmy się, czy na pewno cena jest adekwatna do jakości danego produktu. Styl industrialny robi się bowiem na tyle popularny, że często przedmioty bez mała codziennego użytku sprzedawane są już jako stoliki loft i w dodatku sprzedawcy liczą sobie za to niebagatelną sumę.

A zatem popatrzmy uważnie czy to, co chcemy kupić na pewno powinno mieć taką cenę. Ważne jest także to, czy przypadkiem sami nie będziemy w stanie wykonać takiego mebla . Jeśli będziemy, to czemu by nie wypróbować swoich sił, a nie niepotrzebnie przepłacać? Na koniec – warto rozważyć, czy dany przedmiot na pewno jest solidnie wykonany.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl