Skip to content Skip to footer

Nowoczesne oprogramowanie dla firm

Kontrole skarbowe stają się coraz częstsze i dokładniejsze. Z początkiem marca bieżącego roku, do życia powołana została Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), której głównym celem ma być uszczelnienie systemu podatkowego i zmniejszenie wielomiliardowej luki finansowej. Szacuje się, że powrót do luki wynoszącej 0,6%PKB (rekordowo niski stan z roku 2007) mógłby przynieść Skarbowi Państwa ponad 30mld PLN.

Automatyzacja procesów w firmie

To tylko niektóre z argumentów świadczących o tym, jak ważne jest rzetelne i odpowiedzialne prowadzenie finansów i księgowości w każdym przedsiębiorstwie. Błędy i niedopatrzenia mogą skutkować poważnymi sankcjami, a tego każda firma stara się przecież uniknąć. Na szczęście na rynku dostępne są programy umożliwiające pewną automatyzację tych procesów co, dzięki zgodności z przepisami, pozwala zapewnić bezpieczeństwo finansowe firmy.

Zastosowanie rozwiązania wspartego specjalistycznym systemem komputerowym znacznie obniża ryzyko wystąpienia potencjalnych błędów ludzkich. Takie podejście stało się już standardem w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwem. Dobrym przykładem jest program księgowy Smymfonia.

Symfonia program dla firm

Program Symfonia http://www.tradiss.pl/system-sage-symfonia/wymagania-techniczne.html jest kompleksowym rozwiązaniem, które pozwala znacznie uprościć pewne newralgiczne dla działania przedsiębiorstwa procesy, dając jednocześnie dostęp do raportów, które w sposób jednoznaczny pozwalają zidentyfikować bieżącą sytuację firmy. Finanse i Księgowość to jedna z części systemu, do którego zaliczają się ponadto Mała Księgowość, Środki Trwałe, Analizy Finansowe, Handel, Produkcja, Faktura, Kadry i Płace, e-Dokumenty i e-Deklaracje.

Program Symfonia swoją popularność i renomę zawdzięcza szerokim możliwościom, prostocie obsługi i wieloletniej obecności na rynku. To ostatnie umożliwia ponadto szybkie znalezienie pracowników, którzy będą już zaznajomieni z jego architekturą i przeszkoleni w obsłudze.

Postęp = automatyzacja

Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologii, coraz więcej aspektów naszego życia wspomagana jest stosownymi programami i systemami komputerowymi. Prowadzenie firmy nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Program księgowy Smymfonia umożliwia między innymi automatyczne tworzenie zestawienia obrotów czy kontrolę zobowiązań i należności.