Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu – nieznany skarb natury

Suplementy diety to temat niezwykle szeroki i budzący nie lada kontrowersje. Rynek farmaceutyczny jest pełen sztucznych witamin, które sprzedawane pod fikuśnymi nazwami, nie zawsze spełniają swoje zadanie. Na szczęście istnieje naturalna, roślinna alternatywa!

Zieleń, która wspomaga leczenie

Zanim powstały syntetyczne witaminy, ludzie wspomagali leczenie swoich schorzeń w bardziej przyjazny Ziemi sposób – poprzez zioła. Wieloletnie, a nawet wielowiekowe obserwacje pozwoliły na wyszczególnienie roślin szczególnego przeznaczenia. Jednym z nich jest, mało znany w Polsce, korzeń kudzu.

Kudzu pochodzi z Japonii, ale spotykany jest również w Stanach Zjednoczony, jak w Kanadzie. Początkowo był uznawany za doskonałą paszę dla zwierząt – potrafi rosnąć nawet do 30 centymetrów na dobę! Jego właściwości prozdrowotne zostały odkryte później. Wśród nich wymienia się m.in. działanie oczyszczające, antymiażdżycowe i antynowotworowe.

Kudzu – korzeń odkryty na nowo

Zwolenników korzenia kudzu nie trzeba przekonywać o jego skuteczności, jednak z pewnością wielu czytelników spotkało się z nim po raz pierwszy. Kudzu tabletki dostępne są w wielu aptekach oraz sklepach internetowych. Można je z sukcesem wykorzystać w ramach profilaktyki choroby wieńcowej, jest też doskonałym sprzymierzeńcem w nierównej walce z zakażeniami grzybicowymi i bakteryjnymi.

Za prawdziwą wartość kudzu tabletki, uznaje się jednak ich moce do walki z uzależnieniami. Kudzu doskonale wspomaga walkę z uzależnieniem od alkoholu i tytoni oraz innych substancji. O jego właściwościach niech świadczy fakt, iż tabletki kudzu są wykorzystywane w ośrodkach terapii uzależnień, jako dodatkowy element wspierający leczenie pacjentów.

Korzeń kudzu świetnie sprawdzi się więc jako kolejny oręż do walki z uzależnieniem od papierosów. Systematycznie oczyszczając organizm, zwiększy nasze szanse na rzucenie nałogu raz na zawsze.

Przystępna kudzu cena i jego dostępność

Jak już wspomniane zostało wcześniej – korzeń kudzu dostępny jest w tabletkach w wielu aptekach i sklepach z suplementami. Kudzu cena nie jest wysoka i z pewnością konkurencyjna, w stosunku do sztucznych wspomagaczy w tabletkach. Jego właściwości i skuteczność, mówią za to same za siebie i nie wymagają dodatkowej reklamy. Warto przekonać się, jak skuteczna może być naturalna suplementacja i zdecydować się na kudzu już dziś!