Skip to content Skip to footer

Łatwe i tanie wysyłanie paczek kurierem

Paczki kurierskie mają dzisiaj bardzo duży obrót. Praktycznie każde zamówienie, nieważne czy indywidualne, z dużego dyskontu odzieżowego lub ze strony internetowej jest wysyłane kurierem. Nadawanie paczek kurierem to standard, nikt już nie chce czekać na przesyłki, które przynoszone są przez listonoszów o określonej godzinie, dodatkowo po kilkunastodniowym oczekiwaniu. Ceny nadawania przesyłek pocztą, a kurierem mocno się wyrównały, a decydującą rolę odgrywa czas oczekiwania na paczkę oraz komfort Klienta. Kurierzy pracują w różnych godzinach, więc można zaznaczyć opcję dostawy popołudniowej, gdy wrócimy po pracy do domu, aby bez problemu odebrać paczkę.

Najtańsza paczka – jak wybrać?

Rynek kurierski się rozrósł, przez co powstało bardzo wiele firm oferujące usługi kurierskie w bardzo różnych cenach. Czasami rozbieżność jest bardzo duża, szczególnie gdy szukamy wysyłki na własną rękę i nie znamy się do końca w obowiązujących cennikach. Oczywiście, jest to jakieś rozwiązanie, zawsze jako Nadawcy możemy poświęcić swój czas na poszukiwania dla nas najlepszej opcji, jednak gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Google hasło: „kurier nadanie paczki”, stron i reklam wyskoczy nam około setki. Zazwyczaj i tak pozostaniemy wierni popularnym przewoźnikom, znanym z reklam oraz usług nam oferujących, gdy byliśmy Odbiorcami paczek. Jako klient indywidualny poszukujący najtańszej opcji, musimy być przygotowani na przeglądanie Internetu i straceniu swego czasu. Najtańsza paczka przy takim rynku to nie lada wyzwanie.

A jakby tak nie tracić cennego czasu i poświęcić go na coś innego?

W dobie rozwoju firm kurierskich rozrósł się również rynek operatorów wirtualnych w zakresie przesyłek kurierskich. Paczki kurierskie przez tego typu strony nadawane są bardzo szybko, a co ważniejsze tanio. Strony oferujące takie usługi w ciągu kilkudziesięciu sekund znajdują dla nas kilka ofert od znanych firm kurierskich z różnymi cenami. Jedyne co musimy zrobić to wybrać operatora, a następnie na jego stronie wpisać dane charakterystyczne naszej paczki, czyli wagę i rozmiar oraz miejsce jej dostarczenia, ponieważ nadanie paczki zagranicę jest droższe niż na terenie Polski. Po wybraniu najtańszej oferty wybieramy opcję: kurier nadanie paczki, wpisujemy dane nadawcy i odbiorcy paczki oraz dodatkowe informacje, uiszczamy opłatę przez portal operatora, a następnie dostajemy na podany przez nas e-mail list przewozowy.