Skip to content Skip to footer

Marketing przez internet

Klienci branży hotelarskiej i turystycznej wybierają dzisiaj odpowiednie dla siebie hotele i kierunki podróży w internecie. Dlatego więc tylko miejsca, o których informacje znajdują i opinie w internecie są najbardziej popularne.

Marketing dla hoteli i marketing w turystyce dążą więc do tego by dany hotel lub kierunek turysty zaistniał w internecie, był w wyszukiwarkach, porównywarkach i by poprzez internet był jak najprostszy kontakt z właścicielem danego obiektu.

INTERNETOWE REZERWACJE, ZAKUPY I WYSZUKIWANIE

Internet jest dzisiaj potęgą, wciąż rozwijające się technologie powodują, że marketing usług turystycznych i hotelowych musi być skierowany do właściwego odbiorcy. O klienta trzeba dzisiaj dbać i dać mu możliwość jak najprostszej drogi dodarcia do celu. Zarówno więc Marketing dla hoteli jak i marketing w turystyce musi działać na podstawie pewnego określonego planu. Dzisiejsze strony internetowe to strony pozwalające się przejrzeć na sprzęcie mobilnym, wszelkie informacje o hotelach czy miejscach turystycznych powinny być podane jasno i świetliście. Klient, poprzez czytelne ale zminimalizowane formularze kontaktowe, powinien szybko skontaktować się z właścicielami miejsca turystycznego. Wszystkie rezerwacje, zakupy biletów, powinny odbywać się poprzez określone wyszukiwarki, w których jest pełno rabatów, bonów i wyszczególnione są ceny określone w danych okresach. Klient powinien mieć prawo wyboru i w jego przekonaniu powinien zawsze wybrać jak najlepiej dla siebie. Dlatego odpowiedni marketing usług turystycznych powinien dać poczuć klientowi, że to on wybiera i że wybiera doskonale.

PLANOWANIE PRZEZ INTERNET

Coraz więcej osób planuje swoje wycieczki, urlopy przez internet. Dlatego dobry hotel powinien odpowiednio zadbać o:
– bardzo dobrą, przejrzystą stronę internetową, na której powinno znaleźć się wszystko o danym miejscu noclegowym ale informacje powinny być ścisłe i zminimalizowane,
– wpisanie się do wyszukiwarek i porównywarek, poprzez które, w obecnych czasach klienci poszukują miejsc noclegowych dla siebie,
– goście powinni też mieć możliwość rezerwacji przez internet i bardzo szybkiego kontaktu z pracownikami danego hotelu.

INTELIGENTNE HOTELE

Coraz częściej popularne również stają się inteligentne hotele. Systemy rezerwacji, obsługi gości hotelowych to dzisiaj oznaka, że hotel jest nowoczesny i innowacyjny a przy tym dbający w pełni o swojego klienta.