Skip to content Skip to footer

Nintendo – wizjoner w świecie konsoli

Konsole do gier to doskonałe narzędzie do rozrywki dla każdego z nas. Współczesne ich modele są niezwykle rozbudowane, dzięki czemu dosłownie każdy może świetnie się przy nich bawić, wybierając dla siebie taki gatunek gier, jaki mu odpowiada.
Trzeba przyznać, że konsole w ciągu kilku dekad od pojawienia się na rynku przeszły szereg istotnych zmian i ewolucji. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez kilku czołowych producentów, którzy swoimi pomysłami i projektami stale podnoszą poprzeczkę i wyznaczają standardy. Miano takiego „konsolowego giganta” niewątpliwie przysługuje japońskiej firmie Nintendo.

Nintendo – długa droga do wielkości

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, firma Nintendo powstała jeszcze w XIX wieku. Od samego początku zajmowała się branżą rozrywkową, produkując karty do tradycyjnych japońskich gier. Przez znaczną część XX wieku firma nieustannie się rozwijała, inwestując w różne dziedziny gospodarki.
Jej czas nastał jednak dopiero z nadejściem ery elektronicznej rozrywki. Firma Nintendo jest twórcą jednej z najsłynniejszych konsoli do gier – GameBoy. Konsola ta w znacznym stopniu wyznaczyła standardy na tym rynku i do dziś uważana jest za niedościgniony wzór do naśladowania.

Dalszy rozwój

Oczywiście, technologia stale idzie do przodu, a oczekiwania graczy w związku z tym nieustannie się zwiększają. Z tego powodu również Nintendo tworzy coraz to nowe i lepsze rozwiązania. Przykładem kolejnego przełomowego produktu może być Nintendo Switch. Konsola ta ma łączyć w sobie cechy zarówno konsoli stacjonarnej, jak i mobilnej.
Wyjątkową cechą całej platformy Nintendo Switch jest to, że umożliwia ona również użytkownikom tworzenie gier na konsole. Każdy, kto posiada odpowiedni pomysł na grę może wziąć udział w projekcie Nintendo Switch game development. Należy zarejestrować się na stronie Nintendo Switch developers, aby móc stworzyć gry przy pomocy dostępnych tam narzędzi. Nintendo zapewnia również pomoc techniczną każdemu, kto napotyka jakiekolwiek problemy.

Twórz własne gry

Mogłoby się wydawać, że tworzenie gier na konsole jest dostępne jedynie dla specjalistów. Tymczasem Nintendo Switch Game Development w firmie Ifun4all to projekt otwierający przed każdym użytkownikiem ogromne możliwości. Oczywiście, do stworzenia gry na konsole potrzebny jest zarówno odpowiedni pomysł, jak i pewna wiedza. Niemniej jednak dzięki tej platformie stało się to o wiele łatwiejsze.
Nintendo Switch Developers to miejsce, w którym początkujący twórcy gier na konsole mogą rozwinąć skrzydła i zdobyć mnóstwo doświadczenia.