Skip to content Skip to footer

Zabierz dzieci i rodzinę na weekend do Sandomierza

Wiosna i lato sprzyjają organizowaniu krótkich lokalnych wycieczek po Polsce. Piękna pogoda sprzyja eksplorowania naszego kraju i jego miast i miasteczek, a także terenów zielonych. W Polsce naprawdę wiele miejsc jest wartych odwiedzenia, czasem zatem warto zejść z utartych szlaków i pojechać w zupełnie nowe miejsce. Dzisiaj zapraszamy do Sandomierza.

Piękny Sandomierz słynący z serialu

Jeżeli kiedykolwiek serial telewizyjny poprawił notowania jakiejś miejscowości, to z pewnością było tak właśnie w przypadku Sandomierza. Sandomierz od dawna był piękny i ciekawy, jednak nikt nie przeżywał takiego zainteresowania ze strony turystów jak współcześnie. Wszystko za sprawą przygodowego serialu emitowanego przez telewizję.Sporo fanów serialu chce przyjechać do Sandomierza i zobaczyć to miasto na własne oczy. Jednak poza tym również osoby nieoglądające telewizji zaczął interesować się miastem. Okazuje się bowiem, że Sandomierz w dużym stopniu tak podobny do Krakowa, jest dużo bardziej przystępnych cenowo, a też zapewnia mnóstwo ciekawych atrakcji. Do Sandomierza można zatem zabrać się z rodziną i nie obawiać się, że po dwóch dniach pobytu portfel zostanie zdruzgotany.

Aktywny czas w Sandomierzu

Pokoje w Sandomierzu do wynajęcia na nocleg są w naprawdę bardzo przystępnych cenach, dlatego do miasta warto przyjechać i już chociażby w piątek po południu, a następnie zostać aż do niedzieli. Warto zabrać ze sobą rowery, bo miasto ma naprawdę piękne ścieżki rowerowe i oferuje wiele, jeżeli chodzi o wypoczynek wśród zieleni na świeżym powietrzu.Można wybrać się na przykład, by podziwiać dwie majestatyczne rzeki, czyli San i Wisłę, które przepływają w okolicach Sandomierza. To tylko jeden z pomysłów na zagospodarowanie sobie czasu podczas pobytu w tym mieście. Można też po prostu spędzić czas bezpośrednio w przestrzeni miejskiej, podziwiając tamtejsze zabytki architektury, spacerując i odpoczywając w lokalnych kawiarniach i restauracjach.

Pokoje w Sandomierzu

Dobra baza hotelowa w Sandomierzu pozwala na zarezerwowanie noclegu na miarę naszych możliwości finansowych. W mieście znajdują się zarówno tradycyjne hotele, jak też obiekty prywatne, w których można wynająć też nocleg.Pokoje w Sandomierzu są zdecydowanie dużo tańsze niż w innych równie atrakcyjnych miastach Polski, dlatego też wyjazd z rodziną i dziećmi na weekend jest realny nawet kilka razy w roku. Sandomierz naprawdę potrafi zauroczyć, wielu turystów regularnie wraca do miasta co kilka miesięcy, by odwiedzić je o każdej porze roku.